A döntést azzal indokolták, hogy jelenleg rendezetlen a szankcionálás törvényi háttere, és amíg az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumnál el nem készül az erre vonatkozó rendelet, addig átmenetileg nem lehet kerékbilincset alkalmazni. A minisztériumi szabályozásra várhatóan egy hónapot kell várni.
Mint ismeretes nemrég kiderült, hogy az FKF a lehető legtöbb kerékbilincs feltételére és az ezzel járó pluszbírság behajtására utasította munkatársait. Mindez ellentétben áll azonban a közterület-felügyeletről szóló törvénnyel, amely kimondja, hogy a szabálysértések esetén a lehető legkisebb hátránnyal járó szankciót kell alkalmazni, a kerékbilincselés viszont a legdrágább.
A döntés hátterében korrupció gyanítható, előzetes letartóztatásba került például Farkas Kálmán, a terézvárosi közterület-felügyelet főnöke. Farkas a gyanú szerint kenőpénzt fogadott el azért, hogy több kerékbilincset tegyenek fel, így növeljék a Centrum Parkoló Kft. bevételét, amely a kerékbilincselést „kezelte”.
Nem hivatalos információk szerint a Fővárosi Közterület-felügyeletnek napi 4-500 ezer forintos bevétele származik a kerékbilincselésből, ami éves szinten több mint százmillió forintot jelent.
Forrás: Magyar Nemzet