Még tavaly számoltunk be arról, hogy 12 évvel azután, hogy felállította a jelenlegi érvényes szárazföldi sebességi rekordot, Andy Green megdöntené azt. A brit vadászpilóta a Thrust SSC szuperszonikus járművel 763 mérföld/órával (1227 km/óra) száguldott még 1997-ben, most arra készül, hogy 1000 mérföld/óránál is gyorsabban repesszen.
Időközben az autó készül, a Bloodhound SSC immár egész másként néz ki. Az egyelőre számítógépes szimulációkban létező járművet folyamatosan fejlesztik a szakemberek.”A legnagyobb problémát a hangsebesség átlépése után jelentkező lökéshullámok jelentik. Az erőviszonyok folyamatosan változnak az autó körül a különböző sebességtartományokban” – árulta el Ron Ayers, az autó karosszériájáért felelős, 77 éves aerodinamikai mérnök.
Az 1,4 mach eléréshez nem akármilyen jármű kell, készül a kerekeken guruló rakéta. A Bloodhoundot egy V12-es versenymotorból, egy Eurofighter Typhoon vadászrepülő hajtóművéből, illetve egy rakétából összeállított hibrid rendszer gyorsítja. Együttes teljesítményük meghaladja a 135 000 lóerőt, illetve 212 000 Nm nyomatékot, ami úgy 180 Forma-1-es motornak felel meg.
A rekorddöntés során az „autó” 1,7 tonna üzemanyagot éget el, de több mint egy tonna hidrogén-peroxid is elfogy a rakétában. Ha minden rendben megy, Green 43 másodpercnyi száguldás után 1050 mérföld/órával, azaz 1690 km/órával száguld majd.
Ez után persze meg is kell állni, ami egy külön program. A sugárfordító mellett karbon-kerámia féktárcsákat, ejtőernyőt és fékszárnyakat is bevetnek, amelyek 3g-s lassulást képesek okozni. Ahhoz, hogy a rekord hiteles legyen, a csapatnak egy órája van, hogy ismét felkészítse a járművet és az ellenkező irányból visszafelé száguldva is bizonyítani kell a 16 kilométer hosszú pályán.
Az autó a következő 18 hónapban elkészül és átesik számos teszten, mielőtt 2011-ben, hosszú keresgélés után kiválasztott dél-arikai helyszínen megdöntené a rekordot.
Addig is itt egy animáció arról, mire készül a Bloodhound SSC: