A Budapesti Rendőr-főkapitányság őszi-téli közlekedésbiztonsági kampányt hirdet a közlekedés résztvevői számára a megváltozott körülményekhez való alkalmazkodás elősegítése érdekében. A kampány célja, hogy felhívják a közlekedésben résztvevők figyelmét a megváltozott körülmények veszélyeire, és megelőzze a baleseteket.
A fővárosi rendőrök 2010. november elejétől 2011. február végéig fokozottan ellenőrzik a gépkocsivezetőket, a motorosokat, a kerékpárosokat, elsősorban a járművek elektromos, illetve fényjelző berendezéseit, valamint azok használatát.
A rendőrség álláspontja szerint az összehangolt fokozott ellenőrzések, a demonstratív rendőri jelenlét kedvező hatással van a közúti közlekedési balesetek számának alakulására, valamint jótékonyan befolyásolja a közlekedésben résztvevők jogkövetési hajlandóságát is.
Az őszi hónapok közlekedési baleseteinek legjellemzőbb oka, hogy a járművezetők nem alkalmazkodnak a megváltozott időjárási, látási és útviszonyokhoz. Az útburkolat tapadóképességének megváltozása, valamint a romló látási viszonyok okozzák a legtöbb problémát. A követési távolság betartása fontos szempont, hiszen ilyen időjárási körülmények között megnövekszik a fékút.
A „látni és látszani” fontos közlekedésbiztonsági alapelv, mind normál, mind különleges körülmények között a biztonság egyik legfontosabb feltétele. Ősszel, télen a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak is fokozottabb óvatosság és körültekintés ajánlott, hiszen a csökkent látási viszonyok miatt nehezebben észlelhetők: a kivilágítatlan, prizma nélküli kerékpár tompított fényszórónál legfeljebb 37 méterről, távolsági fényszórónál is csak 75 méterről válik láthatóvá. A jól kivilágított és prizmával ellátott kerékpár már 500 méter távolságból is jól észrevehető.