A szlovák KRESZ egyik paragrafusa szerint az állatot sétáltató személy gyalogosnak számít, viszont egy másik már arról szól, hogy a sétáltatott állatok vezetőjére ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint a sofőrökre – derül ki az Új Szó című pozsonyi napilap összeállításából.

Az előírás szerint egy személy legfeljebb két állatot sétáltathat, s ezeket ráadásul egymáshoz is kell kötni pórázzal. A közlekedés rendjét szabályozó jogszabály nem tesz különbséget az állatot sétáltató gyalogos, illetve a sétáltató között, aki már sofőrnek számít. Így aztán, ha tehenet sétáltat a járdán, akkor gyalogosnak számít, de ha kutyát az úton, akkor már sofőrnek. Egy ilyen sétáltató nem állhat meg a gyalogosátkelőn vagy a járdán, ha a gyalogosoknak nem hagy 1,5 méteres sávot a továbbhaladásra – írja a pozsonyi magyar napilap.

A furcsaságokhoz tartozik, hogy az ember, aki útpadka nélküli úton vezet egy állatot, a törvény szerint az út jobb oldalán haladva sofőrnek, a bal oldalon pedig gyalogosnak minősül. A lap szerint megoldást jelenthetne, ha a törvényben meghatároznák az állat fogalmát, például kis és nagy állatokra osztanák őket. A kis kategóriába tartoznának a kutyák és azok az állatok, amelyek a legnagyobb kutyafajtáknál is alacsonyabbak. Így aki kis állatot vezetne, az gyalogos lenne, aki pedig nagyot, az sofőrnek számítana, és ugyanolyan szabályok vonatkoznának rá, mint például a lovon közlekedő személyekre.

Forrás: MTI