Bemutatták Németország egyik legjelentősebb közlekedésbiztonsági projektjének eddigi eredményét. A simTD vezető német autógyártók és autóipari beszállítók, kommunikációs vállalatok, kutatóintézetek és a közszféra közös projektje.

A 2008 szeptemberében indult, négyesztendős kutatási program célja a jövőben még áttekinthetőbbé tenni a járművezetők előtt álló közlekedési helyzeteket, jelentősen fokozva ezzel a közúti közlekedés biztonságát és hatékonyságát.

Különösen az éjszakai vezetés során közismert probléma az autósok számára a különböző autópálya-építési szakaszokon való tájékozódás, illetve a kijelölt út vonalvezetésének pontos felismerése. Az építés alatt álló szakaszok fel- illetve kihajtói, a kijelölt sávok be nem látható kanyarulatai, valamint az adott irány sávjainak többszörös megosztásai mindenekelőtt éjszaka jelentenek kiemelt balesetveszélyt.

A simTD nem csupán aktuális információkkal szolgál a vezető számára az építési területről, hanem jól áttekinthető módon annak forgalmi sávokra osztott, pontos geometriáját is megjeleníti. Az építési területre behajtó járművek az út mellett e célra kiépített, speciális infrastruktúra segítségével UMTS- vagy WLAN-kapcsolaton keresztül juthatnak ezen adatokhoz. A kérdéses szakaszt elhagyva, ezúttal a járművek szolgálnak fontos információval az útszéli infrastruktúra számára a pillanatnyi közlekedési helyzetről illetve az éppen kijelölt út geometriai viszonyairól, így biztosítva aktuális adatokat a továbbiakban érkezők számára is.

A simTD azonban korántsem csupán autópályán és országúton szolgál vonzó funkciókkal, hanem a belvárosban is, ahol parkolóhely-kereső szolgáltatásával fokozhatja hatékonyan a forgalom folyamatosságát. Ennek igénybevételekor a vezető gombnyomásra hívhat le információkat arról, melyik parkolóház kínál úti célja közelében szabad helyeket. Az adatok a nyitvatartási időre, az árakra illetve a speciális női és mozgássérült parkolóhelyekre egyaránt kiterjednek. A járművek számára központi szerver szolgáltatja az információt, az adatcsere ez esetben UMTS-kapcsolaton keresztül jöhet létre.