A Google szánja-bánja, de mossa kezeit: állítólag egy szoftverhiba okozta, hogy az Egyesült Államokat feltérképező autói menet közben szivacsként magukba szívtak minden, védelem nélkül a levegőben terjengő adatot. A szövetségi ügyészi hivatal szerint bankszámla-adatok, internetes jelszavak, egészségügyi információk és hasonlóan érzékeny, szigorúan magán jellegű információk kerültek a Google birtokába 2008 és 2010 között.
A Google ígéretet tett arra, hogy maximálisan együttműködik a hiba kijavításán, beleértve a megszerzett adatok végérvényes törlését, valamint munkatársainak ide vonatkozó adatvédelmi oktatását. Az internetes óriásra kiszabott hétmillió dolláros (1,5 milliárd Ft) bírság a Google büdzséjében tejpénznek számít, így nem is vitatkoztak, kifizették azonnal.
Nincs jogalapunk kételkedni a Google ártatlanságában, noha az a hatékonyság, amivel például a Google hirdetési rendszere a számítógépünkön megnyitott dokumentumokba is „belelátva” választja meg az aktuálisan megjelenítendő reklámokat, az ijesztő és a felháborító határán van.
Ide csak részben kapcsolódó hír, de kétes büszkeséggel tölt el, hogy a Google másik térképprojektjének, a Google Maps-nek a műholdas felvételei között nem csak otthonunk, de autónk, sőt az abból a hétvégi bevásárlást éppen kipakoló családtagok is tisztán láthatóak (nem, juszt sem osztom meg a képet…)
Az embernek amúgy ilyenkor egészen elmegy a kedve attól, hogy valami rosszat csináljon…