A jövőben a CAVE a fedélzeti szórakoztató rendszerek kialakításában is segítséget nyújthat, sőt fejlett vezetési szimulátorként is működhet: a valós idejű megvilágítási szimulációk segítségével a mérnökök megvizsgálhatják, hogy az egyes napszakokban és bizonyos időjárási viszonyok mellett milyen fényviszonyok és csillogások tapasztalhatók az utastérben. Egyes alkatrész-prototípusok gyors legyártásához a Ford 3D nyomtatást használ, és a vállalat jelenleg is kutatásokat folytat, hogy e technológiát nagyobb részegységek elkészítésére is alkalmassá tegye.
Virtuális valóságban teszteli autóit a Ford
A CAVE-nek köszönhetően ki sem kell menni az utcára
A CAVE animált környezetet teremt az autó köré gyalogosokkal és kerékpárosokkal, hogy értékelni lehessen a kilátást a vezetőülésből.
A Fordnál nem kell utcára menni a prototípusokkal ahhoz, hogy kiderüljön, mennyire lehet kilátni a vezetőülésből. A Ford 3D-s „virtuális valóságban”, speciális szemüvegekkel is teszteli autóit, a CAVE animált környezetet teremt az autó köré gyalogosokkal és kerékpárosokkal, hogy értékelni lehessen a kilátást. Ezt a technológiát használták a B-Max ajtórendszerének, és a Focus utasterének kialakításában.