A történelem során először irányítottak földi járművet a világűrből. A kísérlet arra keresi a választ, hogy miféle nehézségeket jelent, ha aránylag nagy távolságból és a világűrből távirányítanak egy akár a Hold felszínére, akár más égitestre küldött kutatójárművet, robotot. A vezető a Nemzetközi Űrállomásról, rádión keresztül irányította a kaliforniai tesztpályán a négykerekű robotot, amely videokamerák képével és illetve virtuális domborzatmodellel segítette az asztronauta munkáját.
Földről irányított, más égitesten mozgó járműről, már többször is olvashattunk. Most azonban az űrből vették át egy földi jármű felett az uralmat

Az űrhajós a világűrből irányítja a földi járgányt

Az űrhajós a világűrből irányítja a földi járgányt

Az űrhajós a világűrből irányítja a földi járgányt
A mini küldetés során azt is vizsgálták, hogy mennyire nehezíti meg az amúgy önjáró robot nehéz terepen történő kézi vezérlését a nagy távolság miatt megnőtt reakcióidő. (Nagy távolságok megtételéhez még a fénysebességgel haladó rádióhullámoknak is emberi léptékkel érezhető késése van. Így az is előfordulhat, hogy amikor a vezető az űrállomáson azt látja a kamerán, hogy akadály került a jármű útjába, akkor már régen megtörtént a baj.)

Ha minden jól megy, akkor a jövőben hasonló módszerrel, távirányítású robotokkal akár a Hold túloldalára – ahol nincsenek zavaró rádiójelek – is telepíthetnek a világűr mélyét fürkésző antennákat.