A nagy luxusutazások korszaka lezárult, ám ma is van még igény az első osztályú világjárásra. Ezt a piacot célozza meg a Rolls-Royce, mégpedig a világ legnagyobb kiutaztató országában, Kínában. Az ENSZ turisztikai szervezete szerint immár második éve az ázsiai szuperhatalom vezeti a külföldi turisztikai ranglistát: tavaly 125 milliárd dollárt (27,8 billió Ft) költöttek el külföldön a kínai turisták.
Noha a Rolls-Royce Pinnacle Travel Phantom nem arra termett, hogy átruccanjanak a szomszédos kontinensre, különleges kivitele után a világ legigényesebb luxuskabinjában is fitymálva néz szét az ember.
Az egyedi Phantom utasterét válaszfal határolja el a sofőrtől. A gyönyörű fafelületbe süllyesztett, elegáns óra azonban semmi azokhoz a lépten-nyomon felbukkanó intarziabetétekhez képest, amelyek stílusosan egy transzkontinentális vasúti szerelvényt ábrázolnak, amint tovapöfög a végtelenbe. Ha a lézerrel vágott, kézzel illesztett, 230 darabos luxuspuzzle nem elég lenyűgöző, vessen egy pillantást az ajtókárpitra a kedves ügyfél: itt ugyanez a motívum 24 633 darab, kézzel készített öltés formájában ölt testet a kiváló bőr felületen.
Az összképet meggypiros báránybőr szőnyegek és mozdonyfüst-szürke öltések teszik teljessé. A karosszéria háromféle, kéttónusú fényezéssel kérhető; a coachline – az övvonal alatt végigfutó, kézzel festett vonal – letörése art deco vonatot szimbolizál.
A Rolls-Royce szokása szerint a Pinnacle Travel Phantom nem szolgál másra, mint hogy bemutassa, mire képesek mesterei; az autóból ez az egy darab készült, és az sem eladásra.