Az elsőrendű vádlott eladási céllal több alkalommal hozott be külföldről Magyarországra rendszám nélküli, forgalomba nem helyezett gépjárműveket. Még 2018-ban Budapesten találkozott egy ismeretlen személlyel, aki egy kft. hivatalos iratait és egy megbízási, illetve egy munkaszerződést adott át neki, amelyeket a vádlott a saját adataival töltött ki – nyilatkozta a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője.

A férfi az iratok birtokában két P betűs, ideiglenes rendszámtáblát váltott ki, de cége valójában nem működött. A rendszámot és a hozzájuk kapcsolódó ideiglenes forgalomban tartási engedélyt, a gépjárműindítási naplót és a biztosítást igazoló kötvényeket „bérbe” adta másoknak, akik közül hatan szintén vádlottak lettek, de van még néhány ismeretlen.

A hatóságok egy közúti ellenőrzés során foglalták le a hamis rendszámokat, miután az elsőrendű vádlott fiktív munkaviszonnyal felvette egy ismerősét a „cégéhez”, a másodrendűként szereplő férfi pedig jogtalanul szintén használta a rendszámokat.

A Zalaegerszegi Járásbíróság összesen 27 rendbeli egyedi azonosító jellel való visszaélés bűntette vagy abban bűnsegédként való részvétele, kétrendbeli hamis magánokirat felhasználása – valamint egy más ügyben 170 ezer forint értékű szaniteráru ellopása – miatt két és fél év börtönre ítélte nem jogerősen a többszörösen büntetett előéletű elsőrendű vádlottat, akinek egy korábban felfüggesztett hat hónapos börtönbüntetését is le kell töltenie.

A vádlott társait még 2020-ban ítélték el jogerősen. A másodrendű vádlottra kétrendbeli egyedi azonosító jellel való visszaélés és hamis magánokirat felhasználása miatt 220 ezer forint, ugyanezen ok miatt két további vádlottra 150 ezer forint pénzbüntetést szabtak ki, három további társukat pedig próbára bocsátották.