Mark Hinchliffe tizennyolc éve dolgozott rendőrként, amikor kétszer is gyorshajtáson kapták. Mivel egy korábbi ügyből kifolyólag már volt néhány büntetőpontja, attól félt, elveszíti a jogosítványát, és azzal együtt az állását is.

Ezért megkérte feleségét, Lisa Hinchliffe-et, hogy hazudja azt: a kérdéses időpontokban nem férje, hanem ő vezette a családi autót. Mindkétszer ugyanott fordult elő a kihágás, talán ezért jutott eszébe valakinek, hogy megnézze a kamera felvételeit. Azon pedig egyértelműen látszott, hogy mindkét esetben egy férfi vezeti az autót.

A kétgyermekes házaspárt ezek után bilincsben vitték el kollégáik – mivel Lisa maga is a rendőrségnél dolgozott, igaz, civil munkakörben.

A bírósági tárgyalás során előkerültek olyan üzenetek, amelyben a házaspár megegyezik arról, hogy a nő vállalja férje helyett a bírságot, a büntetőpontokat, valamint a kötelezően előírt közlekedésbiztonsági tanfolyamon való részvételt.

A bíró elismerte, hogy mindketten példamutatóan jó munkát végeztek a rendőrségnél, ám ezt nem a javukra írta: eredményes rendőrként azt gondolhatták, hogy megússzák a csalást, ezzel azonban aláásták a testület becsületét. A férfira 12 hónap letöltendő börtönbüntetést szabtak ki, amit az enyhítő körülmények (Mark Hinchliffe két kiskorú gyermeke mellett súlyosan beteg édesapjáról is gondoskodik) miatt hat hónapra mérsékeltek. Az asszony négy hónapos szabadságvesztését két évre felfüggesztették, ugyanakkor 200 óra közmunkára kötelezték. Emellett a férj jogosítványát 15 hónapra, a feleségét 12 hétre bevonták.

Letartóztatásukat követően mindketten felmondtak a rendőrségnél; jelenleg vizsgálat folyik ellenük, és annak az eredménye alapján dől el, hogy valaha visszatérhetnek-e a testülethez.