Egy autógyár legalább annyira összetett szerkezet, mint maga a gépkocsi. Több száz, eltérő funkciót betöltő berendezésnek kell hibátlanul, összehangoltan üzemelnie ahhoz, hogy zökkenőmentesen, az elvárt minőségben készüljenek az autók. Egy ilyen komplex struktúrában mindennek csúcsformában kell lennie, az pedig megengedhetetlen, hogy egy elmarad karbantartás, elhalasztott javítás, időn túl csúszott alkatrészcsere miatt megtorpanjon a gyártás.
A Škoda ezért házon belül kifejlesztett egy kamerarendszert, ami a gyártósor elemeit figyeli. A kamera jeleit feldolgozó mesterséges intelligenciának megtanították, hogy minek hogyan kell kinéznie, és hogyan kell működnie. Amennyiben bármely alkatrészben, bármely részfolyamatban eltérést észlel, arról azonnal jelentést készít.
A rendszert elég egyszer betanítani – ehhez több ezer fényképfelvételt mutattak neki –, a továbbiakban tapasztalati alapon mélyíti tudását. Ha például hibát észlel valahol, azt elraktározza, ezzel is javítva a későbbi előrejelzések pontosságát.
A Magic Eye, azaz varázsszem meg tudja különböztetni egymástól az ártalmatlan karcolásokat és a kritikus repedéseket, és észleli, ha a karbantartók kijavítottak egy általa jelzett hibát, és adatbázisában módosítja az adott terület státuszát.
A technológia az Octavia és az Enyaq gyártósorán debütált, de később a többi típusnál, illetve a Škoda másik üzemében, Kvasinyban is üzembe állítják majd.