A Volkswagen ID. Buzz elektromos kisbusz utasterének különböző pontjain PET-palackok és óceánból kiemelt műanyag hulladékok újrahasznosításából származó anyagokkal találkozhatunk. Ez újdonság volt a cégnél, de nem marad sokáig az elektromos kisbusz kiváltsága: az idei év során az ID. széria többi, már kapható, illetve hamarosan megjelenő tagjának a gyártásánál is átáll a fenntartható anyagok használatára a Volkswagen.
Az így készülő üléskárpitok gyártása például csaknem harmadával kevesebb CO2-kibocsátással jár, mint a hagyományos szövetek előállítása. Emellett padlóburkolat és tetőkárpit is készül visszaforgatott műanyaghulladékból, továbbá olyan funkcionális komponensek, mint a szőnyegek szigetelőrétege, a fenéklemez burkolata, vagy a kerékdobok bélése.
Szintén környezetbarát váltás, hogy a Volkswagen felhagy a beltéri krómozással: az ajtóburkolatokon, a műszerfalon és a kormánykeréken ökoalapú, csillogó festékkel helyettesítik a környezetszennyező anyagot.
Az újrahasznosított anyagok aránya egyelőre azért nem magasabb, mert csak ezekben az esetekben tudják hozni az eddig alkalmazott alkatrészek minőségét. Az anyagtechnológia fejlődésével vélhetően egyre több ponton váltják majd ki reciklált plasztikkal az elsődleges műanyagokat.
A program része a Volkswagen azon stratégiai célkitűzésének, hogy 2030-ra 40%-kal csökkentse az egy járműre eső CO2-kibocsátást, 2050-re pedig teljesen szénsemlegessé tegye a vállalat működését.