Digitális mikrotükör-eszköz, azaz DMD néven jegyzi parányi, ám annál ügyesebb készülékét a Bentley.

A két darab ceruzaelem méretű berendezés 415 800 darab pici tükröt tartalmaz. Az alumínium lemezkék 16 mikron (0,016 mm) vastagok, ötször vékonyabbak az emberi hajszálnál), és mivel ilyen picik és könnyűk, másodpercenként több ezerszer tudja őket mozgatni a vezérlés. Egy tükör egy képpontnak felel meg.

A tükörrendszerre öt lencsén és két prizmán keresztül vetül a fény, amely három különböző színű forrásból ered. Az így létrejövő, komplex fényrajzolat öt további lencsén keresztül vetül a talajra, az eredmény pedig tagadhatatlanul látványos – az autó saját magát rajzolja fel az aszfaltra:

a videó a hirdetés után indul

A Bentley szándékai szerint a fény kulcsszerepet játszik a márka jövőbeli formai megoldásaiban; a DMD rendszer ezzel összhangban a márka limitált kiadású kupéján, a mindössze tizennyolc példányban készülő Baturon debütál. A 800 millió forintos alapáron kínált (de már rég nem kapható) Bentley Batur 740 lóerőt meghaladó motorteljesítményével a márka eddigi legerősebb közúti modellje.

Nem a fény a márka egyetlen ütőkártyája: olyan extravagáns, alternatív ajánlatokkal is igyekszik megnyerni magának ügyfeleit, mint az aranyárban mért, hiperexkluzív csúcs-whisky, vagy a luxus-felhőkarcoló.