A mozdonyvezető dudált és azonnal vészfékezett, de a hatalmas tömegű szerelvény csak több mint 300 méter fékút után tudott megállni. Egy szempillantáson múlt csak, hogy nem ütötte el a vonat a bringást.
Ne feledjétek: mindig a vonat az erősebb!
Vészfékezésnél mindig fennáll a lehetősége annak, hogy az utasok testi épsége veszélybe kerül – elesnek, megsérülnek. Szerencsére jelen esetben nem történt személyi sérülés.
Attól, hogy senki nem sérült meg, a Győri Járási Ügyészség a kerékpáros hölgyet a vasúti közlekedés biztonsága elleni bűncselekmény elkövetésével vádolta meg.
A vasúti átjáró piros jelzése ugye egyértelmű, szóval a bringásnak nem lett volna szabad ráhajtani a sínekre, azonban tudod, mit jelent, ha fehéren villog a fénysorompó lámpája?
A KRESZ az alábbiakban határozza meg:
- A folyamatosan villogó fehér fény nem azt jelenti, hogy nem jön vonat, az csupán ellenőrző jelzésként funkcionál, vagyis azt jelzi, hogy a berendezés helyesen működik, szóval ha vonat érkezik, akkor át fog váltani pirosra. Ha a fehér jelzés folyamatosan villog, átkelhet a vasúti átjárón, de mi azt javasoljuk, hogy ilyenkor sem árt szétnézni.
- Amennyiben nincs semmilyen jelzés, a berendezés NEM működik! Álljon meg a vasúti átjáró előtt és csak azután haladjon tovább, ha meggyőződött róla, hogy nem jön vonat.
- A vasúti átjárón csak folyamatosan – megállás nélkül –, legalább 5 km/óra átlagsebességgel szabad áthaladni.
- Két, felváltva villogó vörös jelzés a vonat közeledtére szólít fel. Állj meg a vasúti átjáró előtt és csak akkor haladj tovább, ha a vörös jelzés kialudt és újra a fehér jelzés villan fel.