Több mint egyévnyi tervezés, kísérletezés után sikerült a Rolls-Royce Bespoke fényezőmestereinek a lehetetlen: visszaadni egy autó felületén azt a titokzatos derengést, amit holdudvarként ismer a köznyelv.
A jelenséget az okozza, amikor a holdról visszaverődő fény áthalad a felső légköri pehelyfelhőzeten (cirrus). A felhőt alkotó jégkristályok megannyi parányi prizmaként törik meg a fényt, így hozva létre a szivárvány színeiben játszó fénygyűrűt.
A Rolls-Royce Spectre Lunaflair külső felületeire hét festékréteget, köztük egy speciális, alumínium- és magnéziumflourid-szemcséket tartalmazó gyöngyház festéket vittek fel. A fényezés gyenge fényben fémesen csillog, ha viszont kisüt a nap, a szivárvány összes színében ragyog.
Az egyetlen példányban elkészített Rolls-Royce Spectre Lunaflair utasterében kék, fehér és rózsaszín árnyalatokkal találkozunk, amelyek megint csak a holdudvar hatását idézik. Még a csillagfényes tetőkárpit is kapott ezekből a színekből, ahogy a kormánykerék is fehér-kék kivitelű.
A Rolls-Royce Spectre a márka első újkori, tisztán elektromos autója. Az akkumulátorát teherviselő elemként viselő kupé mindkét tengelyét egy-egy villanymotor hajtja. Az első csúcsteljesítménye 190, a hátsóé 360 kW (258, illetve 490 LE), az autó 4,5 másodperc alatt gyorsul 100 km/órára.