A vádirat szerint a cégtulajdonos házaspár a franchise rendszerben működtetett, mosonmagyaróvári töltőállomáson összesen tíz főt foglalkoztattak különböző műszakokban. Az akkor hatályos jogszabály szerint 2022 júliusától literenként 480 forintos, hatósági áron kellett értékesíteni az üzemanyagot, de csak a magyar rendszámú járműveknek.
A benzinkút dolgozói azonban maguk között megegyeztek abban, hogy bizonyos anyagi juttatás fejében az arra jogosulatlan vásárlóknak is hatósági áron adják az üzemanyagot.
A megegyezés szerint a dolgozók 2022 szeptemberében úgy értékesítették hatósági áron az üzemanyagot, hogy az arra egyébként nem jogosult vásárlóktól 50 literenként 10 eurót kértek el, majd a műszak végén egymás között osztották el az így szerzett hasznot. A benzinkutat üzemeltető házaspár tudott a dolgozók külön üzletéről, de nem tettek ellene semmit, sőt, nyereségük is származott belőle: a férj számára kedvező árfolyamon váltotta át a dolgozóktól a megszerzett eurót.
A vádlottak a valótlanul rögzített és számlázott tankolásokkal, illetve a meg nem fizetett adókkal a központi költségvetésnek több mint kétmillió, a franchise tulajdonos kúthálózatnak pedig több mint hétmillió forintos kárt okoztak. A dolgozók így az egy hónap alatt fejenként 100-500 ezer forintra tettek szert – jogtalanul.
Az ügyészség a két cégtulajdonost minősített költségvetési csalással és minősített hűtlen kezelése, a tíz dolgozót pedig minősített költségvetési csalással és minősített csalással vádolja. Érdemi döntést a Győri Járásbíróság fog hozni az ügyben.