A Mol az idei szilveszterre jelentősen bővítette hálózatát és újabb 140 töltőállomására helyezett ki kutyachip-leolvasót, ezzel – az autópályák menti kutak kivételével – országszerte összesen már 350 kúton tudnak segíteni az elkóborolt kutyáknak.

Ez szilveszterkor különösen fontos: ha a váratlan fény- és hanghatásoktól megrémülő, és otthonról elszökő kutyákban van mikrochip, akkor a Mol töltőállomásain tudják őket azonosítani, és értesítik gazdájukat – közölte a társaság az MTI-vel.

2022-ben több mint 1500, tavaly pedig 1400 elkóborolt kutya került haza úgy, hogy a Mol-kutakon le tudták olvasni a mikrochipjüket, majd el tudták érni a gazdájukat. Különösen sok kutyát visznek be szilveszterkor és az újév első napjaiban, mert a váratlan zajoktól megrémült állatok gyakran elszöknek otthonról, és tájékozódási képességüket elvesztve kóborolnak az utakon.

Mivel a töltőállomásokon csak naprakész adatok alapján tudják azonosítani a behozott kutyákat, illetve a tulajdonosaikat, a Mol azt kéri, hogy a gazdák kérjék az állatorvosuktól az adataik frissítését az adatbázisban telefonszámcsere vagy az e-mail-cím megváltozása után.

A szilveszteri zaj- és fényhatásoktól a kutyákat többek között délutáni sétáltatással, az állatok estére a házba vagy lakásba történő beengedésével, a helyiség besötétítésével, a külső zajok semlegesítésével, valamint nyugtatással, simogatással lehet megvédeni.