A piros, a fehér és a kék az egyik leggyakoribb színkombináció a nemzeti zászlók között, a világtörténelem során országok, hercegségek, tartományok tucatjai használták és használják ma is ennek a három színnek valamilyen kombinációját.

A Ford Mustang GTD legújabb különkiadása mindenesetre nem Chile, Hollandia vagy Franciaország (és pláne nem Costa Rica, Thaiföld vagy Schleswig-Holstein), hanem az Amerikai Egyesült Államok előtt tiszteleg a lökhárítótól lökhárítóig húzódó trikolor sávozással. Donald Trump beiktatása előtt nem egészen egy héttel bemutatni egy ilyen hazafias modellt mindenképpen politikai nyilatkozat, ám hogy a visszatérő elnök ellen vagy mellette szól, arról bölcsen hallgat a Ford.

Szellemeket szabadít ki a palackból ez az autó 37

Helyette arról mesélnek a leírásban, hogy a Mustang GTD Spirit of America (Amerikai szelleme) különkiadás a nevében jelzett eredetiséget, ötletességet és merészséget ünnepli, no meg a legelső, 1964-es Mustangot, aminek a logójában pont ugyanilyen sávozás előtt vágtázott a Phil Clark által még 1962-ben megrajzolt vadló. A piros-fehér-kék csíkok tíz év után, a második generáció bevezetésével eltűntek, és csak 1994-ben, a negyedik szériával tértek vissza, azóta viszont lelkesen alkalmazza azokat a Ford.

Szellemeket szabadít ki a palackból ez az autó 38

Amúgy tudtad, hogy a Mustang ugyanabban az évben született, amikor a miniszoknya?

A  Mustang GTD Spirit of America más egyedi stíluselemeket is kapott: pirosak a külső tükörházak, valamint a hátsó légterelő függőleges zárólemezei.

Az utastér jóval visszafogottan hirdeti az USA iránti elkötelezettségét: az ülések középrészén piros betéteket, a műszerfalon és a középkonzolon kék díszítő öltéseket helyeztek el.  

Szellemeket szabadít ki a palackból ez az autó 39

Műszakilag nem változott a Mustang GTD, mondjuk nem is volt hova, hiszen minden idők legerősebb, leggyorsabb Mustangja: 826 lóerős motorja, 325 km/óra végsebessége és a Nürburgringen elért, 7 percen belüli körideje mellett nem maradnak megválaszolatlan kérdések.