Miért építenénk versenyautót, ha azzal nem versenyezhetünk sehol? Szerencsére ez a kérdés sem a Nascar, sem a Chevrolet döntéshozóiban nem merült fel. Ezért aztán egymást támogatva építettek egy elektromos versenyautót, csak azért, hogy legyen egy elektromos versenyautó.
Most pedig, hogy megszületett, ki lehet deríteni, hogy van-e értelme az elektromos versenyautónak, nemcsak technológiai és vezetéstechnikai, de előadó-művészeti szempontból is – magyarul, vevő-e a stock car racing közönség az újításra, vagy a V8-as benzinmotor dübörgése semmivel nem pótolható.
A Chevrolet Blazer EV.R Nascar formailag és részben műszakilag arra a Blazer EV SS sportverzióra épül, amelyből a közelmúltban készítettek biztonsági autót ugyanehhez a szériához.
A 78 kWh kapacitású akkumulátor ez esetben kettő helyett három villanymotort táplál, a csúcsteljesítmény azonban nem 50 százalékkal nőtt, hanem megduplázódott: a versenyautó legnagyobb rendszerteljesítménye meghaladja az 1300 lóerőt.
A Nascar versenyautók új generációs vázszerkezetét és futóművét alkalmazó Blazer EV.R programozható összkerékhajtást kapott, az erőt Goodyear Racing Eagle abroncsok viszik át az aszfaltra.

Az aerodinamikai csomagnak a speciálisan kialakított padlólemez is része
Habár a Chevrolet prototípusa egyelőre csak demonstrációs célokat szolgál, éles versenybe nem száll, a márka Nascar-bajnok versenyzője, Justin Allgaier már kipróbálta. „Olyan sok minden van, amire nem is gondoltam volna, mielőtt kipróbáltam az autót. Normális esetben a motor fordulatszáma és az adott sebességfokozat elég ahhoz, hogy tudjam, milyen gyors az autó. Itt azonban egyik sem segített, így újra kellett gondolnom, hogyan határozzam meg a sebességemet a kanyarok előtt. Meg kell tanulni a regeneratív fékhatás szabályozását beépíteni a stratégiámba, mert alapvetően befolyásolja a féktávot és az ívmeneti egyensúlyt.”