Tekintélyes méretű, férfias arcú, jó kiállású szabadidő-autó áll velünk szemben a Szentendre melletti rendezvényhelyszínen. Ugyan mi tudjuk, hogy mit látunk, hiszen ezért jöttünk, de aki először találkozik a szinte minden márkajelzés nélküli autóval, annak beletelhet egy kis időbe, mire rájön, milyen márkájú autóval van dolga. Erősen hasonlít a SsangYong Torresre, de ez nagyobb.
Az új Actyon érkezésével úgy fest, örökre elfelejthetjük a már ismerősen csengő SsangYong márkenevet, helyette a KGM-et kell eszünkbe vésni. Az ikersárkány embléma megmarad, a KGM-et pedig angolosan, kéj-dzsi-em-nek kell(ene) majd ejteni. Ezzel kapcsolatban vannak kétségeim, szerintem sima, magyaros KGM lesz belőle az utcán, de majd meglátjuk.
Mi ez a KGM?
2022-ben a KG Group felvásárolta a SsangYong Motor Companyt és márkanévváltás részeként KG Mobilityre változtatta a nevét. A koreai KG csoport olyan üzletágakban érdekelt mint a vegyipar, az acélipar, a szolgáltatások és a média. Saját hitvallásuk szerint a 2023-as névváltás után az olyan új mobilitási technológiákra összpontosítanak, mint a villanyautókra szabott platformok, a szoftveresen meghatározott járművek (SDV), az autonóm járművek és a mesterséges intelligencia.
De maradjunk még a névnél, mert a gyár adott segítséget az Actyon megnevezés megfejtésére is, ami az Action és Young szavakból áll össze, és az Act Young ‒ ennek megfejtése a „törekedj álmaid megvalósítására” ‒ és az Act On, vagyis „keresd az új kalandokat” üzeneteket is bele lehet látni.




