Néha egy közös hobbi érdekes társulásokat szül. Így lehet hogy Kovács Ákos az Infiniti hazai kereskedelmi igazgatója és Soponyai Géza hajóépítő, a vitorlázás révén hoz létre egy világraszóló magyar újítást.
Amilyen innovatív ötletekkel áll elő az Infiniti a szárazföldön, olyan egyedülálló vállalkozásba kezdett Soponyai Géza hajóépítő. A hagyományos vitorlázat elhagyásával a repülőgépeknél használtakhoz hasonló merev szárnyat alkotott. Az Egyesült Államok nagy vitorlás versenyeiben az elv már gyakorlatnak számít, a világraszóló magyar újítás azonban a szárny összecsukhatóságában és annak bármely árbocra való felszerelhetőségében rejlik. Az ötletet két évvel ezelőtt vetette fel Fekete László gépészmérnök, vitorlázó.
„A hagyományos vitorlák eljutottak teljesítőképességük határáig, az ezekkel hajtott hajók nem gyorsíthatóak tovább. A vitorla is olyan, mint egy szárny, felhajtó erő keletkezik rajta. Ez adta az ötletet, hogy megvizsgálják a repülőgépeket és az így nyert tudást felhasználják a vitorlázásban is. Magyarországon még nem volt ilyen kezdeményezés.” – nyilatkozta Soponyai Géza.
„Hároméves kutatásfejlesztés után került sor az éles vitorlázásra – közölte Fekete László gépészmérnök, vitorlázó találmányáról. – Egy másik hajón már végeztünk nyomásméréseket a vízen, teljesítmény- és erőszámításokat, s ezek alapján az látszik, hogy az Infiniti-szárny mintegy másfélszeres teljesítménynövelést garantál a hagyományos vitorlázathoz képest.” Hozzátette: a cél az volt, hogy a merev szárnyat könnyen használhatóvá tegyék, különben azt daruval kell a hajóra emelni, s tárolása is körülményes.
A szárny 19 méter magasra emelkedik, összecsukva pedig 3 méteres. A teljes szélessége 4 méter 80 centi, súlya a karbonszálas technológiának köszönhetően csupán 150 kilogramm. 14 db 1 méter 20 centis szelvényből áll, ez teszi lehetővé az összecsukhatóságot és a precíz beállítást. Felületét szupererős műanyag fólia borítja.
Az éles próbák során hozta a számított értékeket az Infiniti-szárny, amellyel Magyarország leggyorsabb vitorlása és a Kékszalag egyik esélyese lehet az Avatar.