Defektes abroncs jelzi a villámkárt

a Peugeot antennáját érte villámcsapás, ami ennek hatására teljesen elporladt,  az elektromosság pedig megállíthatatlanul száguldott az aszfaltig, ahova szintén öles lyukat ütött.

a Peugeot antennáját érte villámcsapás, ami ennek hatására teljesen elporladt, az elektromosság pedig megállíthatatlanul száguldott az aszfaltig, ahova szintén öles lyukat ütött.

Ritkán de előfordul, hogy egy autót út közben érjen villámcsapás. Veszélyesnek tűnik ez a megrázó élmény, azonban a sérülés esélye igen csekély, az elektromosság miatt szinte semmi aggódni valónk sincs.

Az autó fémkarosszériája ún. Faraday-kalitkát képez. Ha az autót villámcsapás éri, az utastérbe nem jut be az áram, hanem ehelyett a földbe vezetődik, az abroncsokon át. Viharos időben ezért feltétlenül maradjunk az autóban, zárt ajtók és ablakok mögött. Balesetbeszélyt a villanás és a zaj következtében  kialakuló pánik, valamint a hőhatás miatt defektes abroncsok jelenthetnek.

Megnyugtató, de nem hiszem, hogy csíkmentes maradna az alsó, mikor belém csap a villám országúti tempónál. Az alábbi képek bizonyítják, komoly erők haladnak át a karosszérián, a képeken szereplő Peugeot antennáját érte villámcsapás, ami ennek hatására teljesen elporladt,  az elektromosság pedig megállíthatatlanul száguldott az aszfaltig, ahova szintén öles lyukat ütött.

Kisebb az esély rá, mint a lottó ötösre, mégis egy ilyen baleset pillanata is megörökítésre került. Ahogy írtam, alsó nem marad szárazon.


Önként azt hiszem kevesen vállalnánk, de szerencsére a Top Gear megelőzött mindenkit, és ellenőrzött körülmények között próbálták ki a jelenséget. Richard Hammond vállalta, hogy kísérleti hörcsögként aláveti magát a szimulált villámcsapásnak, és bebizonyítja, a fizika működik.