Egy új út megépülésekor a legtöbb esetben az a terület, ahol az útvonal áthalad, a fenntartó tulajdonába kerül – jó esetben ilyenkor kártalanítják a korábbi tulajdonost, rosszabb esetben kisajátítás történik. Olykor azonban előfordul, hogy a rendszerbe homokszem kerül, és vannak olyanok, akik nem hajlandóak kompromisszumot kötni. Ez történt az alábbi két esetben is, így születtek ezek a furcsa útépítési megoldások.
Az első történet helyszíne a kínai Kanton városa, ahol tavaly adtak át egy nem mindennapi hidat. A kétszer két sávos Haizhuyong híd egy folyó felett ível át, ám egyik hídfőjénél az útpálya ketté válik, ugyanis ott található egy kis ház, amit nem lehetett elbontani.
A 40 négyzetméteres ingatlan lakói így egy betonfalakkal szegélyezett gödörben élnek, melynek tetején állandó a forgalom. A tulajdonos állítása szerint a kárpótlásul felajánlott lakás egy hullaház mellett volt, így azt nem fogadta el, inkább a híd közepén él tovább a csodálkozó tekintetek közepette.
Japánban egy hasonló történetet kicsit másképp oldottak meg. Oszakában egy területi vita szülte azt a toronyházat, melynek belsejében egy felüljáró halad át. Végül sikerült megállapodni a városvezetéssel: megkezdődhet az építkezés, ha az autópálya egy sávja áthaladhat a területen.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Így született meg a Gate Tower Building, mely a város egyik látványossága lett. A 16 emeletes épület irodaházként funkcionál, ám a dolgozókat egy cseppet sem zavarja a sztráda forgalma. Ez a jó szigetelésnek is köszönhető, illetve annak, hogy a felüljáró és az épület egyetlen ponton sem érintkezik egymással.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Az irodaház lifjteit a torony egyik oldalában helyezték el. A felvonóban nem érdemes keresni az 5-ös, a 6-os és a 7-es gombot, ezeken a szinteken halad át ugyanis az út.