Az utazási betegség – a „tereptől” függően úti, légi, űr- és tengeribetegségnek is hívjuk – az érzékszervek mozgás közbeni, egymásnak ellentmondó jelzéseiből fakadó, szédüléssel, émelygéssel, hányással, fejfájással járó állapot.

Vannak, akik már egyszerűen egy buszon ülve ezt érzik, míg másoknak a nagyobb tempó és erős kanyarok sem kottyannak meg, de gyanítjuk, hogy az alábbi útszakasz még őket is próbára tenné.

Tengeribeteg vagy? Itt ne vezess soha! 1

Nem kígyó, nem folyó, ezen autóval járnak – egyesek egyenesen az élmény kedvéért (Fotó: Getty Images)

Hogy miről van szó? A Kínában, még pontosabban a Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területen fekvő Pamír-fennsíki Égi Út névre hallgató szerpentinről, mely 75 kilométer hosszan kígyózik a Kunlun-hegységben.

A 2019-ben megnyitott, legmagasabb pontján a tengerszint felett 4269 méterre kapaszkodó útszakasz eredetileg 36 km hosszú volt, de aztán több mint duplájára bővítették, érdekessége persze nem ez, hanem a hajtűkanyarok száma, amelyekből állítólag összesen 600 található rajta.

Tengeribeteg vagy? Itt ne vezess soha! 3

Nagyot lehet esni, ha valaki nincs észnél (Fotó: Getty Images)

Ez a szédítő kanyargás még az utazási betegséggel nem küzdőknek is kihívást jelent, főleg a volánnál, esős, jeges-havas körülmények között pedig kész rémálom lehet elejétől végigmenni az „égi úton”.

Szerencsére – eddig legalábbis – nem a balesetek miatt vált híressé az út, sokkal inkább az egyedülálló élmény miatt keresik fel a hegyi vezetést élvezők.

Megnéznénk, milyen lenne itt egy Pikes Peak-ihez hasonló hegyi felfutó verseny…

Te mivel vágnál neki a 600 kanyaros kínai szerpentinnek?
Kerékpárral
8% (64)
Motorkerékpárral
20% (150)
Gokarttal
9% (67)
Sportos személyautóval
50% (374)
Semmivel, már a látványtól is rosszul vagyok!
13% (100)