Egy fiatal holland feltaláló, Gijs Schalkx nem mindennapi megoldást talált az energiaválságra és az égbe törő üzemanyagárakra. Motorkerékpárját módosítva metánnal közlekedik, amit kemény munkával gyűjt össze a környéken gyakori tavakból.
Projektje inkább művészeti alkotás, mintsem valódi mérnöki megoldás, de figyelemfelkeltésre tökéletes. Az általa Sloot Motor névre keresztelt szerkezet minden energiaforrásnál tartósabb, minden megoldást túlél, mivel a sekély vízfelületek (remélhetőleg) mindig velünk maradnak.
A szerkezet alapjait egy Honda GX160-as kétkerekű adja, amire látványos, átlátszó tartályba kerül a természetből kinyert metán. Akár egy tüdő, vagy húgyhólyag fúvódik fel, amikor a tulajdonos tankol, a kézi pumpával átfejtett gáz pedig a légszűrőn keresztül éri el a motort. A kis Honda maximális sebesége 47 km/óra, az üzemanyagért pedig meg kell dolgozni. A gyűjtőszerkezet bármilyen, természetes sekély vízben elhelyezhető, ahol a szerves anyag bomlása miatt nagy valószínűséggel keletkezik metán. Nyolcórányi gyűjtéssel 20 kilométer hatótáv nyerhető Schalkx állítása szerint.
A feltaláló célja bemutatni, hogy mennyi munka a természetből kinyerni a jelenlegi közlekedési megoldásainkhoz az energiát, és hogy ezen a viszonyon változtatni kell.