Az Egyesült Államokban bevett szokássá vált, hogy a legfontosabb aktualitások mellett időnként vicces, ugyanúgy a közlekedésbiztonságot propagáló üzeneteket tüntetnek fel a hazai autópályákon is gyakran előforduló digitális tájékoztató táblákon. Ez utóbbit mostanáig akkor lépték meg a közlekedési hatóságok, ha az útviszonyok vagy a forgalom kapcsán nem merült fel semmilyen probléma, az általános közvélekedés pedig az volt, hogy ezek emlékezetesebbek, mintha például arra hívnák fel az autósok figyelmét, hogy kössék be a biztonsági övet.
Hiába népszerűek azonban a vicces üzenetek, a Szövetségi Autópálya-felügyelet ezek változtatásán, pontosabban megszüntetésén dolgozik – számolt be a hírről a Jalopnik. Egy 2021-es döntésre vezethető vissza a fordulat, ami a forgalomszabályozó eszközök szabályozásának közelgő frissítésére vonatkozik. Ebben ugyanis azt írják, hogy „tilos homályos vagy másodlagos jelentésű üzeneteket használni”, melyek a populáris kultúrára utalnak, illetve szokatlan vagy humoros jelentéstartalommal bírnak.
Egyes államok és azok biztonsági érdekképviseleti csoportjai támogatják a humor eltörlését, míg mások nagyon szubjektívnek ítélik a készülőfélben lévő rendelkezést. Az utóbbi években különösen New Jersey államában jelentek meg már-már pimaszul humoros üzenetek, amit a szövetségi hatóság egyáltalán nem nézett jó szemmel.
Pedig egyes tanulmányok alátámasztják, hogy az ilyen jellegű üzeneteket sokkal nagyobb aktivitást váltanak ki az emberi agyban, mint az egyszerűbbek, amik például csak az ittas vezetés következményeire figyelmeztetnek. Egy, az amerikai Nemzeti Tudományos Akadémia által készített „ellenfelmérésből” viszont épp az derült ki, hogy az egyértelmű jelzések a leghatékonyabbak – legalábbis 120 fő reakciói alapján erre a következtetésre jutottak.