Pumukli legendás figura, generációk nőttek fel a rajzolt figurával feldobott mesés történeteken, amelyek élőszereplős részeit Münchenben vették fel. Ennek állítana emléket most a város egy nemes gesztussal. 

Altstadt-Lehel városrész kezdeményezte, hogy gyalogosátkelők lámpáiban jelenjen meg a jellegzetes, magyar művész által rajzolt figura alakja. A városrész három helyszínen tervezi a jelzőlámpák figuráinak módosítását.

Az ötlet széles körű politikai támogatást élvez, hiszen az SPD, a Zöldek és más nagy pártok helyi szervezetei egyaránt kedvezően fogadták a terveket. A beadvány azóta olyan népszerűségre tett szert, hogy több kerületből is jelezték, miszerint ők is szívesen alkalmaznák a híres német mesefigurát a lámpáikban.

Magyar alkotó munkája a vörös hajú kobold

Az apró fiúcskáról, az égnek álló vörös hajú, rettentő kíváncsi, gyakran neveletlen, ámde szeretetre méltó kis koboldról 1962-ben jelent meg az első könyv. A sokkal ismertebb mozgókép, a Pumukli kalandjai 1982-től 1989-ig vetített NSZK–osztrák–magyar televíziós filmsorozat volt. A sorozat rendezői Ulrich König és Imo Moszkowicz voltak, az élőszereplős felvételeket Münchenben készítették, a rajzolt karakter, Pumukli animációját viszont Magyarországon készítették a Pannónia Filmstúdióban. A kis kobold figuráját Ternovszky Béla álmodta meg.

Pumukli, a kis kobold rejtőzködik egy asztalosműhelyben, majd ott hozzáragad egy enyves dobozhoz, így lesz látható az ott dolgozó Éder mester (Gustl Bayrhammer) számára. A műhely tulajdonosa az asztalosmester, hivatalos nevén Franz Eder. Pumukli igazi hóhányó, de az öreg asztalos szeretettel fogadja a kis koboldot a háznál, és örömmel látja csínytevéseit.