Gigantikus gyorshajtási bírságot állítottak ki az egyesült államokbeli Georgiában: Connor Catót a megengedett 89 km/óra (55 mérföld/óra) helyett 145-tel (90 mérföld/órával) mérték be, s ugyan az 56 km/órás sebességtúllépés már extrémnek számít,
a férfit is váratlanul érte, amikor megkapta az értesítőt az 1,48 millió dolláros büntetésről, ami a mostani árfolyam szerint több mint 538 millió forintnak felel meg.
Bevallása szerint Cato tisztában volt vele, hogy nagyobb összegre fogják megbírságolni, de dollármilliós nagyságrend a legvadabb álmaiban sem merült fel. Az ügyet felgöngyölítő WSAV 3 televíziócsatornának nyilatkozó büntetőjogi védőügyvéd is arról számolt be, még soha nem találkozott ehhez hasonlóval. „Először azt hittem, hogy elírás” – nyilatkozta Sneh Patel.
Pedig nem, és ezt Savannah városvezetése is megerősítette, ugyanakkor hozzátették, valójában nem fogják bevasalni a tetemes összeget a gyorshajtón. Elírás helyett inkább rendszerhibáról, pontosabban az aktuális, 2017 óta működő rendszer egyik gyengéjéről van szó. A lényeg ugyanis az, hogy bíróság elé akarták citálni a sofőrt, de nagyobb nagyságrend esetén lehetséges, így a rendszer egymillió dollárt kapásból alapösszegként tüntet fel az értesítőn.
A szóvivő a csatornának azt nyilatkozta, nem az a cél, hogy a szürreálisan magas, de közben látszólagos bírságokkal megrémisszék az embereket, hanem az, hogy motiválják őket arra, hogy megjelenjenek a tárgyalásukon, mindazonáltal dolgoznak azon, hogy finomítsanak a rendszer nyelvezetén, elkerülve a jövőben a további kavarodásokat.
Itthon valóban egyre drágább mulatság a gyorshajtás
A magyarországi szisztéma kapcsán hasonló rémtörténetek eddig nem láttak napvilágot. Az viszont igaz, hogy a különböző közúti kihágások szeptember 1-je óta súlyosabb következményeket vonnak maguk után, mint korábban, így a legdrasztikusabb gyorshajtások esetében már alulról karcolja a 400 ezer forintot a pénzbírság mértéke. A részletekről ebben a cikkben számoltunk be: