Szinte naponta használjuk ezt a kifejezést, de mégis miből ered az „anyósülés” megnevezés? Kétfajta elfogadható teória is született a témában, amelyet több internetes forrás is megerősít.
Az anyósülés elnevezés arra vezethető vissza, hogy ha a férfiak el akarták nyerni feleségük családjának tetszését, akkor sok esetben érdemes volt az anyóson keresztül cselekedni. Az anyós azonban ravasz, mint a róka: előszeretettel használták ki azt, hogy a vő igyekszik a kedvébe járni, így rendszeresen fuvaroztatták magukat, természetesen a jobb első ülésen, hiszen az mégiscsak jár nekik, tehát innen származik az anyósülés elnevezés.
Egy másik teória szerint számos statisztika bizonyította az elmúlt években, hogy autóbaleset során a legveszélyesebb hely az anyósülésen van, tehát ott a legnagyobb az esélye, hogy komoly sérülést szenved az utas. És mivel a férfiak „köztudottan” nem kedvelik anyósukat (maximális tisztelet a kivételnek), előszeretettel ültetik oda az anyóst, ezért hívják anyósülésnek. De miért itt a legveszélyesebb ülni? Egy ütközés során a volán mögött ülő személy reflexből úgy tekeri a kormányt, hogy saját magát védje, ezért jó eséllyel az anyós ülésen utazó fog a legrosszabbul járni.
Valójában mindez az 1930-as években kezdődött, amikor az akkori kétszemélyes, amerikai autók farában volt egy felnyitható harmadik ülés, amely kifejezetten kényelmetlen volt, illetve igen veszélyes üléspozíció. Ezt a helyet nevezték angolul anyósülésnek, így aztán nem meglepő, hogy a mai, modern autók esetében is a legkockázatosabb ülés kapta ezt a nevet.