Tizennyolc hónapon át tartó megfeszített munka és idegtépő titkolózás után kiderült, milyen autócsodával gyarapodott Jason Momoa gyűjteménye. Az elcsépelt jelző ezúttal indokolt, hiszen egy 1929-es Rolls-Royce-ról van szó, amelyet – most kapaszkodj meg – elektromos hajtáslánccal szereltek fel.
Magát az autót már tavaly nyáron bemutatta építője, a brit Electrogenic, az akkor megjelent cikkünkben részletesen beszámoltunk a tervezés és az építés mozzanatairól, valamint a jármű műszaki paramétereiről.
Egy dolgot azonban nem árult el a veterán autók villamosítására szakosodott manufaktúra: hogy kinek a felkérésére fordítottak másfél évet „minden idők legösszetettebb elektromos átalakítására”. Ez megint csak túlzásnak hangzik, ám az eredeti Phantom II korának egyik legkifinomultabb szerkezete volt, teljesen egyedi műszaki megoldásokkal, amelyeket saját meggyőződésük szerint, az ügyfél kifejezett kérése alapján, valamint az autó üzemképességének megőrzése érdekében fenn kellett tartani, illetve helyre kellett állítani.
Megoldást kellett például találni arra, hogy a hatalmas autó futóművének és egyéb mozgó alkatrészeinek rézperselyeit olajozó, kifinomult rendszer (a korabeli Rolls-Royce-ok nem kis részben ennek köszönhették legendásan finom rugózásukat és halk futásukat) azt követően is működőképes maradjon, hogy eltávolították a rendszerből az eredeti, 7,7 literes, soros hathengeres motort és annak teljes olajozási rendszerét.
Vagy, hogy a kábeles fékrendszert, amelynek rásegítője a (szintén eltávolított) sebességváltó házában kapott helyet, úgy építsék át egy modern, regeneratív (azaz elektromos áramot visszatermelő) funkciókat is betöltő, teljesen üzembiztos rendszerré, hogy megőrzik a fékpedál elhelyezkedését, működtetését.
Sem az átépítés költségeit, sem a végleges autó piaci értékét nem hozták nyilvánosságra. A hasonló projektek, amelyekben veterán autókat villamosítanak, jellemzően 100-150 millió forintnak megfelelő összegeknél kezdődnek a világ legnevesebb átépítő műhelyeiben, ez esetben ennek akár többszöröséről is beszélhetünk. Mivel azonban Jason Momoa évente átlagosan 16 millió dollárt (kb. 5,8 milliárd Ft) keres a Forbes információi szerint, a közismerten harcos környezetvédő színész-producert aligha vágta földhöz a kiadás.