Hajszálon múlt csütörtök este, hogy frontális karambol történjen a Liszt Ferenc repülőtérre vezető gyorsforgalmi úton. A balesetveszélyes szituációt egy siető autós idézte elő, aki annak ellenére előzni akart, hogy
- azt tábla és záróvonal is tiltotta,
- a következő kanyart csak részben lehetett belátni,
- továbbá jöttek szemből.
Leginkább mindenki más lélekjelenlétén múlott, hogy sikerült elkerülni a balesetet, hiszen egy taxisofőrnek, illetve a mögötte haladónak is satuféket kellett nyomnia, hogy meg tudjon állni. A meredek szituációról készült, fedélzeti kamerás felvételt egyik olvasónk juttatta el a Vezessnek. A videó kapcsán megjegyezte, hogy a képsorokon látható delikvens „pontosan azt a produkciót hajtotta végre, amivel gyakorlatilag minden hónapban összehoznak egy frontális balesetet” a gyorsforgalmi úton.
Miután az Üllői úton egymás mellé értek, össze is szólalkozott a két jármű vezetője. „Emberünk unottan a személyiségi jogai miatt aggódott (…), miután arcon fotóztam” – jegyezte meg olvasónk, aki egy esetleges eljárásra való tekintettel tett így, ugyanis a nem objektív felelősségen alapuló kihágásokat, baleseteket „rendszeresen szeretik rokonra kenni”. Ennek viszont általában az a vége, hogy megússzák a következményeket, „mivel nem kötelességük rokonra vallani”.
Amennyiben a fenti esetet közúti veszélyeztetésnek minősítik, más helyzet áll elő. A Büntető Törvénykönyv 234. §-a kimondja, hogy
aki a közúti közlekedési szabályainak megszegésével közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Súlyos testi sértés, maradandó fogyatékosság vagy halál okozása esetén ennél súlyosabb büntetési tételek – akár 5, 8, 10 vagy 15 évig terjedő börtönbüntetés – léphetnek életbe.