Még hetek vannak hátra az idei nyárból, így valószínű, hogy sokan megmártóznak a Balatonban vagy valamelyik külföldi tengerben. Ilyenkor azonban örök dilemmát jelent, mihez is kezdjünk a slusszkulccsal, amíg napozunk vagy csobbanunk egyet a vízben.
Előszeretettel alkalmazzák – különösen idehaza – a tolvajokkal szemben a „törülközőszéfet”, azonban nem csak úgy inthetünk búcsút a kocsikulcsnak, ha azt ellopják. Annak a veszélye is fennáll, hogy eltűnik a homokban, egy hajóra felszállva kiesik a zsebünkből, de arra is volt már példa, hogy a mellékhelyiség vagy a zuhanyzó lefolyójába esett bele.
Márpedig a kocsikulcs elvesztése nagyon drága mulatság: egy cserekulcs akár százezer forintos nagyságrendű összeggel könnyítheti meg a pénztárcánkat.
A fenti kérdésre a Start Rescue nevű brit cég próbált néhány tanáccsal választ adni. Azt javasolják, hogy miután bezártuk az autót, helyezzük a kulcsot egy vízálló tasakba vagy a hátizsák valamelyik zsebébe – manapság számtalan hátizsákot árulnak olyan cipzáras zsebekkel, amikhez könnyedén rögzíthető a kulcs.
Ideig-óráig az is megteszi, ha a fürdőruha belső zsebébe tesszük, de csak addig járható út, amíg vízbe nem megyünk, ugyanis fontos, hogy a kulcsot ne érje víz. Sőt, amennyiben az autó közel parkol a strandhoz, érdemes azt becsomagolni egy ún. Faraday-tasakba, ami segít megakadályozni a kulcs nélküli lopást.
Érdemes arra is gondolni, ha minden előzetes óvintézkedés ellenére megtörténik a baj. A biztonsági nyomkövető címkék segíthetnek a kulcsok hozzávetőleges tartózkodási helyének meghatározásában, még akkor is, ha már a homok alá kerültek.