Az idősödő társadalom problémája egyre égetőbb kérdéssé vált az elmúlt évtizedek során, különösen olyan országokban, mint Japán, ahol a lakosság jelentős része magas életkort ér meg. Az átlagos japán férfi élete 81,5 évig tart, míg a nők esetében ez az idő 87,5 év.
Magyarországon a férfiaknak átlagosan 61,6 egészséges év, míg a nőknek 63,5 jut, az ország átlagéletkora pedig 74,3 év.
Az élet végéhez közeledve azonban sokan segítségre, gondozásra vagy speciális eszközökre szorulnak. A Toyota válasza erre az igényre már több mint tíz éve jelen van: Japánban számos belpiacos modelljükre rendelhető volt olyan ülés, amely megkönnyítette az idősek be- és kiszállását.
Ez a praktikus ülés egy japán család számára is életmentő megoldást jelentett, amikor az idős, életvidám édesanyánál daganatot diagnosztizáltak. Az asszony egy Toyota Sientát vásárolt, nem is sejtve, hogy hamarosan egészségügyi nehézségekkel kell majd szembenéznie.
A betegség miatt egyre nehezebben mozgott, majd idővel a járás is kihívást jelentett számára. A család számára hatalmas megkönnyebbülést hozott, hogy nem kellett eladni a majdnem új autót, és az édesanyát otthon ápolhatták tovább. A Toyota helyi kereskedésében utólag beszerelték az első utasülés helyére a speciális ülést, amely jelentősen megkönnyítette a hölgy mobilitását, lehetővé téve számára, hogy egyedül vagy a fia segítségével élvezhesse a mozgás szabadságát.
A Toyota egyedülálló ülésmozgató mechanizmusa révén az ülés vízszintesen 90 fokban kifordítható, miközben a Sienta alacsony kialakítása lehetővé teszi, hogy a be- és kiszállás könnyedén, különösebb fizikai erőfeszítés nélkül történjen.
Ez a speciális ülés már rengeteg idős ember számára nyújtott új esélyt a függetlenség megőrzésére és a méltóságteljes életre – írja a gyártó.