Nagy volt az ijedtség, miután a múlt héten egy hozzávetőlegesen 1,5 méter hosszú boát találtak egy Chevrolet motorterében az Egyesült Államokban. A hüllő állítólag azért húzta meg magát ott, hogy átmelegedjen, viszont emiatt a scottsdale-i tűzoltókat kellett riasztani.

Az amerikai férfi csaknem húsz kilométert autózott a kígyóval. Először azt hitte, egy szatyrot szedett össze, de arra a legkevésbé sem számított, hogy egy boa feje fog kikandikálni az autó alól.

„Arra gondoltam, hogy elgázoltam valamit. Körbenéztem az autó körül, és teljesen megdöbbentem, amikor egy nagy kígyó néz vissza rám” – idézte az autótulajdonos szavait a Jalopnik.

A férfi arról is beszámolt, először a tűzoltók sem akarták elhinni, hogy egy kígyó bújt el a pick-upban, azonban a helyszínre érve már látták, valóban azzal van dolguk. A boát óvatosan kimentették a motortérből, onnan az arizonai herpetológiai intézetbe került.

A mostani egyáltalán nem az első alkalom volt, amikor kígyó bújt el egy autóban – volt, hogy még cetli is figyelmeztetett rá, mégsem maradt el a meglepetés.