A közelmúlt fejleményei alapján kijelenthető, hogy komolyan gondolják a magyar rendőrségi flotta fiatalítását, ugyanis százmilliókból elektromos és további több tíz millió forintból sportos, benzines BMW-kkel bővült az állomány. A legújabb 3-as BMW-ket testközelből nézhettük meg:
Bár a 330i xDrive 245, illetve az iX3 286 lóerős teljesítménye sem lebecsülendő, az AC Schnitzer ennél csaknem kétszer olyan magasra helyezte a lécet. A BMW-specialistaként elhíresült tuningműhely számára nem is jelent idegen terepet a rendőrautók világa, hiszen a projektbe a német autótuningolók szövetsége (VDAT) immáron 20 éve futó, a biztonságos tuningolásra figyelmeztető kampányának keretében vágtak bele.
Míg néhány éve a bajor márkának egy másik kupéját, az M850i-t öltöztették egyenruhába, ezúttal az M2 átalakítására került sor, amivel az aacheni cég nyolcadik alkalommal csatlakozott a kezdeményezéshez.
A képre kattintva galéria nyílik:
Az AC Schnitzer legerősebb tuningcsomagjának köszönhetően az ikerturbóval felszerelt, 3,0 literes sorhatos motor 100 lóerővel lett izmosabb a sorozatgyártású modellhez viszonyítva. A teljesítménye így 460-ról 560 lóerőre nőtt, ezzel párhuzamosan a forgatónyomatéka 100 Nm-rel, 650 Nm-re javult. A jobb teljesítményadatok mellé sportosabb szelepvezérlésű, erősebb hangzást ígérő kipufogórendszert kapott, mely négy szénszálas kipufogócsőből áll.
Rendőrautóvá válása során a külsőségeket sem hagyták figyelmen kívül, azaz a BMW sportkupéja a németországi rendőrautókra jellemző dizájnt kapta meg. Ez az ezüst, kék és sárga színvilág mellett magában foglalja a Polizei feliratot, az extra LED-eket, valamint a tetőre erősített fényhidat és szirénákat. Agresszívabb megjelenést kölcsönöz az M2-nek a szénszálas karosszériakészlet, az elöl 20, hátul 21 colos, Hankook gumikba borított AC4-es felniszett, valamint az állítható felfüggesztés, amivel akár 25-35 mm-rel is csökkenthető a hasmagassága.

Fotó: AC Schnitzer

Fotó: AC Schnitzer
Az utastérben azonban nem estek túlzásba az átalakításokkal. Gyakorlatilag kimerültek azokban az alumíniumdíszítésekben, amik a váltófüleken és a pedálokon is megtalálhatók. Rendőrségi rádiót vagy más speciális berendezést nem is érdemes keresni benne, hiszen ezt a rendőrautót – sajnálatos módon – nem fogják élesben bevetni, kizárólag bemutatójárműként szolgál.

Fotó: AC Schnitzer
Aki pedig arra kíváncsi, melyek a legerősebb rendőrautók Magyarországon, az alábbi cikkből megtudhatja: