Túl drága egy átlagos tetőcsomagtartó? Közeledik a nyaralás? Valamit szállítani kell, de nincs vonóhorog, sem utánfutó? Itt jön a magyar finesz, és ennek a Nissan Micrának a tulajdonosa.
Ezt a fából készített tetőcsomagtartót még az IKEA is megirigyelné, sőt már lehet, most ráálltak a projektre és készítik a saját lapra szerelt, Jaföcbe csomagtartójukat.
A lényeg a biztonságos rögzítés, szóval ha nem sajnálod átfúrni az autód tetejét, akkor még az alábbi eszközökből is remek tetőcsomagtartót készíthetsz:
- kerti bútor
- csövek
- létra
- raklap
- bicikliváz
- evezőlapátok
- síléc
- longboard vagy gördeszka, persze kerekek nélkül
Szerencsére sok máshoz hasonlóan a KRESZ a teherszállítást is szabályozza. A legfontosabb, hogy a rakományt a járművön – annak belsejében, illetőleg rakfelületén – úgy kell elhelyezni, hogy a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse.
Gondoskodni kell arról, hogy a rakomány a jármű vezetőjét a szabad kilátásban és a vezetésben, a forgalom többi résztvevőjét pedig a jármű fényjelző berendezéseinek észlelésében ne akadályozza, a jármű ajtajainak lezárását ne gátolja és egyenletesen legyen elosztva, hogy a jármű stabilitását számottevően ne rontsa.
És persze úgy legyen rögzítve, hogy el ne csússzon, le ne essen, ki ne ömöljön, le ne szóródjon!
De van még néhány dolog, amit tudnod kell a különböző dolgok szállítási szabályairól: