Ördöglakatszerű megoldásaival máig meghökkenést vált ki a Maserati koncepcióautója, ami 1972-es bemutatkozásakor gondoskodott arról, hogy magára irányítsa a figyelmet. Giorgetto Giugiaro tervezőasztalán született meg a Boomerang, ugyanakkor a sci-fi jellegű utasterével egyetlen példánynál tovább nem jutott.
Több mint fél évszázaddal később azonban megidézték a rendhagyó kupét, ráadásul az olasz tervező fiával közösen alapított és vezetett dizájnstúdiójában, a GFG Style-ban – emögött egy mexikói gyűjtő, Carlos Peralta megrendelése áll. A napokban meg is érkezett a Boomerang modern interpretációja, mely gazdája nevét viseli, az MC20 alapjaira épült autó így a Peralta S-ként jelent meg.
A képre kattintva galéria nyílik:
Az alumíniumból és kézzel készített, magasfényűre polírozott karosszéria szinte elnyeli az első lámpákat, a légbeömlőket és a hátsó szárnyat, azonban a legnagyobb eltérés az ajtóknál figyelhető meg. Elvetették a sirályszárnyas koncepciót, azt egy tetőajtó váltotta ki, ami a szélvédővel együtt nyílik fel. Hogy a múlt se nyomtalanul tűnjön el, az ablakok azok, amik hasonló, sirályszárnyas szerkezettel nyithatók.

Fotó: GFG Style
Ezzel szemben a beltér nagyon keveset változott, legalábbis alapjaiban, ugyanis az összhatás már inkább a 21. századi elvárásokat tükrözi. Részben ennek köszönhető, hogy a legelső, totális kezelhetetlen utastér-koncepció már nyomokban sem maradt meg, így nincs több agy nélküli kormány, kacifántos műszeregység, logikátlan helyen elhelyezett kezelőpanel és más Frankenstein-szerű megoldás.

Fotó: GFG Style
Motorikusan egy az egyben megegyezik az MC20-szal. Ugyanaz a 3,0 literes, ikerturbós V6-os motor hajtja, 630 lóerős teljesítményt és 730 Nm-es nyomatéki csúcsot biztosítva. Vele az MC20 álló helyzetből 2,9 másodperc alatt gyorsul 100 km/órára, a végsebessége pedig eléri a 325 km/órát is. A Peralta S ezzel együtt az MC20 nyolcfokozatú, duplakuplungos sebességváltóját is megörökölte.
Mint azt a Drive megjegyezte, a múltidéző sportkocsi Peralta magángyűjteményébe kerül, így erősen kétséges, hogy valaha felbukkan-e az utakon – egyébként sem biztos, hogy Mexikóban legális lenne a közúti használata.
Hogy milyen is volt az eredeti, ’70-es évekbeli Maserati-koncepció, az a Vezess alábbi cikkéből derül ki: