Nem számít, mennyire vagy jó motoros, nem számít, mekkora rutinod van, és az sem, hogy mekkora teljesítményű a cucc alattad, ha kijön a belsőbe egy kamion féktávon belül, akkor már csak a vakszerencsében és a testet védő felszerelésekben bízhatsz. 

Erre erős bizonyíték a következő videó, amit egy orosz motoros rögzített sisakkamerával. Az eset a Moszkvát körülvevő gyorsforgalmi úton történt.

a videó a hirdetés után indul
190-el rongyolva esett el a motoros, de fel tudta tölteni róla a videót
0 seconds of 1 minute, 55 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
01:55
01:55
 

A gyorshajtás nyilvánvaló és elítélendő, láthatóan elérte a 190 km/órás tempót két keréken, sűrű forgalomban. Igen komoly mázli, hogy nem ütközött neki semminek, és a motort eldöntve az aszfalton csúszva lassult le. Az ilyen esetekben jön jól a megfelelő motoros ruha és védőfelszerelés. A videó végén látható, mi mennyire kopott (ember és gép egyaránt), mondhatni olcsó árat fizetett, de ha rendesen felöltözik, akkor még kevesebb sérüléssel megúszta volna. 

A KRESZ az alábbi szabályt fogalmazza meg:

„A zárt utastérrel (vezetőtérrel) nem rendelkező motorkerékpáron és segédmotoros kerékpáron utazó személynek becsatolt motorkerékpár-bukósisakot kell viselni. Ilyen járművel csak abban az esetben szabad közlekedni, ha a járművezető és az utas becsatolt motorkerékpár-bukósisakot visel.” 

A való életben jobb, ha a bőrkabát-bukósisak kettős helyett azért komolyabb felszereléssel vágunk neki a motoros túráknak. Egy baleset során bekövetkező sérülés súlyosságát csökkentheti a jó minőségű bukósisak, protektoros kesztyű, gerinc-, könyök-, csípő- és térdvédő, a magas szárú csizma és a megfelelő teljes ruházat. Nem mindegy, hogy milyen anyagú a nadrág és a kabát, amelyben motorozunk, hiszen egy aszfalton való csúszás hatására a farmer bele tud égni az ember bőrébe, egy vékony kabát pedig szintén növelheti egy súlyos sérülés kockázatát.